Marco Tulio został nowym piłkarzem Podbeskidzia. 23-letni lewy obrońca lub defensywny pomocnik podpisał umowę do końca sezonu 2020/21. Transfer sfinalizowano na kilka godzin przed zamknięciem okienka.

Brazylijczyk w Bielsku-Białej po raz pierwszy pojawił się we wtorek. Rozmowy z piłkarzem były kontynuowane następnego dnia, gdy Tulio ponownie pojawił się przy Rychlińskiego. Piłkarz szybko doszedł do porozumienia z "Góralami", sesja zdjęciowa na potrzeby ogłoszenia transferu wykonana została ok. południa.

Problemy zaczęły się później. Coraz to nowsze żądania stawiała Mlada Boleslav, klub w którym ostatnie dwa lata spędził Tulio. Czesi w styczniu pozwolili zawodnikowi szukać nowego klubu. Ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie, a transfer sfinalizowano na kilka godzin przed zamknięciem okienka.

23-latek jest nominalnym lewym obrońcą, może jednak występować na pozycji defensywnego pomocnika. Po odejściu z brazylijskiego Atletico Mineiro trafił do niemieckich niższych lig. Stamtąd szybko przeniósł się do czeskiego Vlasim, występującego na drugim poziomie rozgrywkowym. Na początku 2019 trafił do Mlady, drużynę występującą w czeskiej ekstraklasie. Tam rozegrał 32 mecze i raz trafił do siatki.

bak