Jan Nezmar będzie doradcą zarządu ds. sportowych, a do sztabu szkoleniowego dołączył Dariusz Kołodziej. Zmianie uległ plan przygotowań do rundy wiosennej. 16 stycznia piłkarze Podbeskidzia udadzą się na tygodniowy obóz w Chorwacji.

- Atmosfera, którą zastałem w zespole była nieco nostalgiczna. Naszym zadaniem, nowego sztabu jest szybkie odciągnięcie zawodników od tego co było i skupienie się na tym co będzie teraz - mówił Robert Kasperczyk, który dodał, że do sztabu szkoleniowego dołączył także Dariusz Kołodziej, były piłkarz "Górali".

W trakcie konferencji prasowej trener Kasperczyk wyraził zadowolenie ze wzmocnień w defensywie. - Główny cel transferowy, którym było wzmocnienie defensywy został w dużej mierze zrealizowany. Rafał Janicki i Petar Mamić na pewno podniosą jakość zespołu - mówił szkoleniowiec Podbeskidzia. Dopinane są szczegóły wypożyczenia na pół roku prawej obrońcy Andreja Kadlca z Jagiellonii Białystok.

Do czerwca doradcą zarządu ds. sportowych będzie Jan Nezmar. 44-latek to były dyrektor sportowy Slavii Praga i Slovana Liberec, który w Czechach cieszy się dużą renomą. - Przez najbliższe pół roku chcę bardziej poznać polskie realia i polską ligę. Mam nadzieję, że po tym czasie będę mógł jeszcze bardziej pomóc Podbeskidziu - mówił Nezmar, który ma opracować plan działań klubu.

Prezes Bogdan Kłys potwiedził, że klub prowadzi rozmowy z Maciejem Wiluszem z Rakowa Częstochowa i Adamem Frączczakiem z Pogoni Szczecin. "Górale" zimą chcą pozyskać jeszcze kreatywnego środkowego pomocnika oraz środkowego obrońcę. - Postaramy się rozwiązać umowy z piłkarzami wystawionymi na listę transferową, z niektórymi już zawarliśmy takie porozumienia - mówił sternik Podbeskidzia. Na wypożyczenia do niższych lig mają trafić Szymon Mroczko, Michał Batelt i Filip Laskowski.

bak