W bielskim Ratuszu zakończyło się spotkanie z udziałem m.in. prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego i prezesa Podbeskidzia Bogdana Kłysa. Jak dowiedział się portal, podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem Krzysztofem Brede. W piątek "Górale" na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Płock.

W spotkaniu w Ratuszu uczestniczył prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, wiceprezydent Piotr Kucia, przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik oraz prezes Podbeskidzia Bogdan Kłys. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi infomacjami, podjęta została decyzja o rozwiązaniu kontraktu z Krzysztofem Brede i poszukiwaniu nowego szkoleniowca.

39-letni Brede został trenerem Podbeskidzia w czerwcu 2018. W pierwszym sezonie pod Klimczokiem zajął z drużyną szóste miejsce w pierwszej lidze, a w drugim roku pracy w Bielsku-Białej drużyna pod jego wodzą uplasowała się na drugiej lokacie, dzięki czemu "Górale" drugi raz w historii awansowali do ekstraklasy.

W obecnych rozgrywkach po rozegraniu trzynastu kolejek Podbeskidzie plasuje się na ostatnim miejscu z dziewięcioma punktami. „Górale” mają najgorszą obronę w lidze, a w dwóch ostatnich meczach z Lechem Poznań i Piastem Gliwice stracili łącznie dziewięć bramek, nie strzelając żadnej.

bak