Podbeskidzie zremisowało dziś na wyjeździe z Pogonią Szczecin, choć do 72. minuty spotkania prowadziło po golu Kamila Bilińskiego. Na konto "Górali" trafił bardzo cenny punkt, ale niedosyt z pewnością pozostał.

Mecz lepiej mogli zacząć gospodarze, którzy już w 4. minucie trafili w słupek bramki Michala Peskovicia. W kolejnych minutach Pogoń jeszcze dwukrotnie groźnie zaatakowała, ale to "Górale" cieszyli się z gola. Świetne podanie od Marko Roginicia otrzymał Kamil Biliński, który zdobył piątego gola w tym sezonie.

W drugiej połowie świetną akcję zmarnował Roginić. Napastnik przebiegł pół boiska z trójką rywali na plecach, ale w decydującym momencie zabrakło mu precyzji. Do wyrównania doprowadził Adrian Benedyczak. 

Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
Bramki: Benedyczak (72') - Biliński (30')

Pogoń: Stipica - Stec, Kostas, Zech, Matynia - Dąbrowski (60. Podstawski), Kozłowski (60. Benedyczak), Gorgon, Kucharczyk (71. Drygas) - Kowalczyk (71. Fornalczyk), Zahović (90. Smoliński).

Podbeskidzie: Pesković - Modelski, Baszlaj, Rundić, Gach - Sierpina (82. Miakushko), Nowak, Rzuchowski, Sitek (87. Mroczko) - Roginić, Biliński.

db