Po czterech latach przerwy "Górale" ponownie wybiegną na murawę w rozgrywkach ekstraklasy. Jutro wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze nowy sezon zainaugurują piłkarze Podbeskidzia. Mecz transmitowany będzie w Canal Plus Sport 3.

TSP ostatni mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrało dokładnie 1562 dni temu, czyli cztery lata, trzy miesiące i dziewięć dni. Jutro bielski zespół po wyjątkowo krótkich urlopach i okresie przygotowawczym zmierzy się z Górnikiem Zabrze. W trakcie letnich sparingów "Górale" pokonali Hutnik Kraków (2:0) i przegrali z Wisłą Kraków (0:1). Tydzień temu w Pucharze Polski skromnie pokonali Stal Rzeszów po golu Karola Danielaka.

Co najważniejsze, latem nikt nie opuścił zespołu z Bielska-Białej. Klub pozyskał dwóch doświadczonych zawodników: 26-letniego węgierskiego defensywnego pomocnika i obrońcę Gergo Kocsisa i o dwa lata starszego Milana Rudnicia. Serb, który w barwach Slovana Bratysława i AS Trencin trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Słowacji, to etatowy środkowy obrońca. W ostatnich dniach do zespołu dołączyli także dwaj młodzieżowcy: 20-letni skrzydłowy Maksymilian Sitek i rok młodszy pomocnik Dominik Frelek.

Jutrzejsze spotkanie rozegrane zostanie w Zabrzu. Początek meczu Górnika z Podbeskidziem o godz. 17.30.

bak