Podbeskidzie pokonało Odrę Opole i na dwie kolejki przed końcem sezonu przypieczętowało awans do ekstraklasy. "Górale" wracają do elity po czterech latach. Feta zaplanowana została na 25 lipca po meczu z Chrobrym Głogów.

Wszystkie gole w pierwszej połowie padły w ostatnich dziesięciu minutach. Strzelanie rozpoczął Bartosz Jaroch, który huknął z woleja z okolicy pola karnego. Podwyższył po pięciu minutach Karol Danielak. Skrzydłowy w 40. minucie świetnie "poklepał" z Jarochem i z ostrego kąta pokonał bramkarza Odry.

Goście odpowiedzieli na kilkadziesiąt sekund przed przerwą. Z lewej strony boiska strzałem po długim roku Martina Polaczka zaskoczył Patryk Janasik. Na początku drugiej połowy padł trzeci gol dla "Górali". W polu karnym niefortunnie interweniował Piotr Żemło, który skierował piłkę do własnej bramki.

W 63. minucie prostopadłą piłkę otrzymał Marko Roginić, zagrał wzdłuż boiska do Michała Rzuchowskiego, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Odry. Wysokie prowadzenie rozluźniło miejscowych. Wpierw trafił Szymon Skrzypczak, a w 80. minucie błąd Polacka wykorzystał Jarosław Czernysz.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 4:3 (2:1)
Bramka: Jaroch (35'), Danielak (40'), Żemło (49' sam.), Rzuchowski (63') - Janasik (45') - Skrzypczak (72'), Czernysz (82')

Odra: Kuchta - Tabiś, Kostrzycki, Żemło, Janasik - Czyżycki, Janus, Bonecki (58. Mikinić), Niziołek, Błanik (46. Czernysz) - Piech (58. Skrzypczak).

Podbeskidzie: Polacek - Jaroch, Gach, Komor, Osyra - Sopoćko (69. Laskowski), Danielak, Figiel, Rzuchowski - Nowak (84. Rakowski) - Roginić (80. Biliński).

db

Foto: Artur Jarczok, Jakub Ziemianin (TSP), rok