BBTS zakończył sezon 2019/20 na drugim miejscu, dzięki temu ma szansę występować w kolejnych rozgrywkach w PlusLidze. Bielski klub zgłosił akces do gry w siatkarskiej ekstraklasie.

Zgodnie z regulaminem, pierwszeństwo awansu ma Stal Nysa, która w momencie decyzji o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek zajmowała pierwsze miejsce w tabeli. Bielscy działacze przygotowali jednak wszystkie niezbędne dokumenty a także wpłacili kaucję na konto Polskiej Ligi Siatkówki. 

- Koniec sezonu rozgrywkowego stał się faktem, my jednak mimo zajęcia drugiego miejsca w końcowej tabeli, wciąż mamy szansę na rywalizację w rozgrywkach siatkarskiej PlusLigi w przyszłym sezonie. Jako wicelider zostaliśmy zaproszeni przez zarząd Polskiej Ligi Siatkówki do audytu, który ma na celu sprawdzenie czy klub spełnia wymogi regulaminu PlusLigi. W ostatnim czasie intensywnie pracowaliśmy nad dokumentacją - mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS. 

BBTS m.in. wpłacił wymaganą kaucję na konto PLS i przedstawił plan finansowy, który zawierał także dokumenty potwierdzające zagwarantowanie środków finansowych od naszych sponsorów. Niezależnie od decyzji PLS na stanowisku szkoleniowca drużyny pozostanie Harry Brokking. Z klubem na pewno rozstanie się Mateusz Frąc z którym umowa na prośbę zawodnika została rozwiązana.

db