Przed siatkarzami BBTS finałowe mecze Pucharu KRISPOL 1. ligi, w których zmierzą się z zawodnikami Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pierwszy mecz obu drużyn we wtorek w hali pod Dębowcem.

Puchar KRISPOL 1. ligi to nowe trofeum, które będzie można zdobyć począwszy od tego sezonu. To pomysł Pawła Zagumnego, prezesa Polskiej Ligi Siatkówki, która jest organizatorem rozgrywek. - Dla nas ten puchar jest niezwykle istotny. Mamy w swoim dorobku zdobycie Pucharu Polski i dobrze by było nawiązać do tej tradycji zdobywając Puchar KRISPOL 1. ligi - mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS. Zdobycie pucharu bardzo pomogłoby nam w budowaniu poczucia pewności siebie w drużynie, co będzie potrzebne w fazie play-off. Poza tym wiadomo, że każdy sukces przyciąga uwagę kibiców i sponsorów. Obecnie gramy bardzo dobrze - mamy serię sześciu wygranych meczów z rzędu - i bardzo chcemy to kontynuować - dodaje sternik klubu.

- Pragnienie zdobycia pucharu i wiara w sukces bije także od strony szatni. Oczywiście, że chcemy wygrać ten puchar, dla nas będzie to bardzo potrzebne. Byłoby to pierwsze poważne zwycięstwo w tym sezonie, dla naszego zespołu na pewno byłoby to pomocne w dalszej części sezonu, która będzie kluczowa w kontekście gry o awans do Plusligi. Lechia to jest bardzo trudny rywal, z którym na pewno nie będzie łatwo wygrać, ale my zrobimy wszystko, żeby wygrać. Atutem będzie nasza hala, w której gramy bardzo dobrze. Dla mnie osobiście też będzie to ważny mecz - mówi Oleg Krikun, atakujący BBTS Bielsko-Biała.  

Zwycięzcą Pucharu KRISPOL 1. Ligi zostanie drużyna, która w rundzie finałowej wygra większą liczbę meczów. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn. Ewentualny złoty set zostanie rozegrany piętnaście minut po zakończeniu drugiego meczu.

Program meczów o Puchar KRISPOL 1. Ligi:

10 grudnia (wtorek)
godz. 18.00 BBTS Bielsko-Biała - Lechia Tomaszów Mazowiecki

19 grudnia (czwartek)
godz. 18.00 Lechia Tomaszów Mazowiecki - BBTS Bielsko-Biała (transmisja Polsat Sport)

db