Do treningów z pierwszą drużyną Podbeskidzia włączony został Szymon Mroczko. To 18-letni prawy obrońca, który dobra grą w czwartoligowych rezerwach zwrócił na siebie uwagę trenera Krzysztofa Brede.

18-letni prawy obrońca został włączony do szerokiego składu pierwszej drużyny. - Całe życie starałem się tutaj dotrzeć, od 5 klasy szkoły podstawowej ciężko pracowałem i się udało. Robię teraz wszystko, żeby już na stałe zostać w pierwszej drużynie i kto wie, może w przyszłości zadebiutować w pierwszym składzie.

- W tym roku Podbeskidzie się trochę złączyło w jedną całość i pierwsza drużyna jest bardzo kompatybilna z drugą. Dla mnie to była trochę kwestia czasu – dobre pokazywanie się na meczach, harowanie na treningach przyczyniły się do tego że trener mnie zauważył. Od trzechtygodni trenuję z pierwszą drużyną, myślę, że to będzie regularnie szło do przodu. Myślę, że jeszcze nie jestem na takim poziomie, żeby grać w pierwszym składzie, ale z czasem będę się starał do tego dążyć - mówi wychowanek Podbeskidzia.

db

Foto: Jakub Ziemianin/TSP