Kornelia Moskwa będzie w rozpoczynającym się sezonie kapitanem BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Taką decyzję w głosowaniu podjął zespół oraz sztab szkoleniowy.

23-letnia siatkarka od sezonu 2014/2015 występuje w drużynie BKS. Środkowa jest najdłużej występującą zawodniczką w bielskim zespole. W nadchodzących rozgrywkach to właśnie jej powierzono funkcję kapitana podczas głosowania, w którym uczestniczyły zawodniczki i sztab szkoleniowy BKS.

- Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Odpowiednia osoba, na odpowiednim miejscu. Kornelia jest wzorem dla całego zespołu. Zawsze, kiedy wchodzi na parkiet, nawet na treningach, walczy o każdą piłkę, wkładając przy tym całe serce - stwierdza Bartłomiej Piekarczyk, trener zespołu.

- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i duże wyróżnienie. Cieszę się, że zostałam obdarzona zaufaniem wśród trenerów i zawodniczek. Jestem pewna, że zmotywuje mnie to do dalszej pracy i zrobię wszystko, aby jak najlepiej wywiązywać się z obowiązków. Mam nadzieję, iż nadchodzący sezon będzie dla nas wszystkich bardzo owocny i razem będziemy walczyć o najważniejsze trofea, przy dobrej atmosferze i uśmiechach na twarzach - mówi 23-letnia Kornelia Moskwa. 

Oprócz liderki BKS-u wybrano także Radę Drużyny, w skład której wchodzi Marta Wellna oraz Pavla Smidova.

db

Foto: BKS