22 lipca 1988 roku oddano do użytku halę sportową BKS Stal. Jej budowa rozpoczęła się trzy lata wcześniej. Inwestycję sfinansowała w głównej mierze Fabryka Samochód Małolitrażowych.

Pomysł zbudowania hali sportowej narodził się w 1984 roku i był następstwem problemów z korzystaniem z obiektu przy ul Leszczyńskiej (hala znajdowała się na terenie jednostki wojskowej). Budowa ruszyła rok później, a jej sfinansowaniem zajął się Zakład nr 1 Fabryki Samochód Małolitrażowych oraz BKS Stal.

Obiekt powstał na bazie hali produkcyjnej Polsportu, którą zaadoptowano do potrzeb sportowych. Stąd jej trochę nietypowy wygląd z filarami podtrzymującymi sklepienie. Hala została oddana do użytku 22 lipca 1988 roku i od tej pory służy nie tylko siatkarkom klubu. Rozgrywano w niej wiele najważniejszych dla klubu spotkań. Odbywało się w niej także wiele meczów międzypaństwowych z udziałem reprezentacji Polski, jak choćby Spring Cup w 1997 roku czy Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy w 2016 roku.

W 2006 r. hala przeszła modernizację i została rozbudowana. Dobudowano nową trybunę, a obiekt zaczął spełniać wymogi siatkarskich władz światowych. Obecnie w hali trenuje siatkarska i piłkarska młodzież. 

db