Mimo kapryśnej pogody organizator - Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ?Groniczek? wspierany przez Miasto Bielsko-Biała zorganizował w minioną niedzielę XVII Bieg Magurki. Triumfował Nataniel Swat.

Spośród 182 zawodników zgłoszonych do startu, najszybszy okazał się 18-letni gliwiczanin 6,5-kilometrową trasę, wiodącą spod ?Karczmy w Straconce? na metę przy schronisku na Magurce Wilkowickiej, pokonał w niewiele ponad pół godziny - 31:09,5. Za plecami mistrza Polski juniorów w Długodystansowym Biegu Górskim finiszowali znacznie bardziej doświadczeni biegacze. Bielszczanin Jarosław Gniewek z wynikiem 31:22,8 zajął drugie miejsce, a trzeci był Kornel Rakus. Zawodnik z Kisielowa na pokonanie odcinka kończącego się na wysokości 913 metrów nad poziomem morza, potrzebował 31:28,3.

Wśród pań najlepiej na trasie o przewyższeniu 493 metrów spisała się wychowana w Bielsku-Białej Anna Celińska ? 34:25,1 z klubu ?Byledobiec Anin?. Na podium stanęły także Mariola Sojda z RMD Montrail Team z Mikołowa ? 35:10,5 i bielszczanka Maria Cebo ? 35:47,4.