W towarzyskim meczu kończącym sezon BKS Aluprof pokonał reprezentację Białorusi. W zespole z Bielska-Białej wystąpiło zaledwie osiem zawodniczek, a zabrakło m.in. Joanny Wołosz.

Mecz niespodziewanie rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 3:0. Podopieczne trenera Wiesława Popika szybko jednak opanowały grę i doprowadziły do remisu. Później bielskie siatkarki odskoczyły na kilka punktów i kontrolowały wydarzenia na boisku wygrywając ostatecznie 25:21. W drugim secie Białorusinki zagrały lepiej, a bielszczanki dopadł kryzys, przez który nie były w stanie skończyć ataku. Pojawiły się też błędy w przyjęciu. Set skończył się wysoką wygraną podopiecznych trenera Goncharova 25:18.

Kolejne dwa sety były bardzo wyrównane. Przez długie fragmenty gry zespoły grały punkt za punkt. W obu setach w końcówce lepsze były gospodynie, które wygrywały 26:24, co sprawiło, że cały mecz padł łupem BKS Aluprof 3:1.

Spotkanie z Białorusią było ostatnim meczem BKS Aluprof w tym sezonie. Teraz czeka nas prawie pół roku przerwy. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie nic nie będzie się działo. Już niedługo poznamy przecież skład, w jakim bielszczanki przystąpią do rozgrywek sezonu 2013/2014.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Białoruś 3:1 (25:21, 18:25, 26:24, 26:24)

BKS: Bergrova, Horka, Stroiwąs, Szymańska, Cella, Łyszkiewicz, Sawicka (libero) oraz Pelc.