Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, w ostatnich dniach doszło do podpisania umowy pomiędzy Rekordem a Podbeskidziem. Zakres współpracy dotyczy rozgrywek młodzieżowych.

Jak informuje na swojej oficjalnej stronie Rekord, umowa obejmuje m.in. wsparcie i wymianę myśli szkoleniowej na płaszczyźnie młodzieżowej piłki nożnej. Umowa obowiązywać ma przez jeden rok, z możliwością dalszej kontynuacji. Treść porozumienia sygnowali swoimi podpisami - Jarosław Krzystolik, wiceprezes zarządu ds. szkolenia BTS Rekord oraz Andrzej Rybarski, dyrektor sportowy TSP.

- Musimy zobaczyć, czy i w jaki sposób będzie to funkcjonowało. Przeprowadziliśmy dotąd kilka rozmów, a ich efektem jest takie powiedziałbym - porozumienie ramowe, takie jakie było potrzebne do dokumentacji przy wspomnianym procesie licencyjnym. Natomiast jak wiadomo - diabeł tkwi w szczegółach, które są aktualnie dopracowywane. Założeniem jest, że Podbeskidzie koncentruje się na prowadzeniu pierwszoligowej drużyny seniorów, w związku z czym całe szkolenie młodzieżowe niejako zleca „na zewnątrz” - wyjaśnia w skrócie treść porozumienia prezes trzecioligowca Janusz Szymura.

O wypowiedzeniu Podbeskidziu dotychczasowej umowy na szkolenie młodzieży przez BBTS Podbeskidzie i zadłużeniu "Górali" wobec tego podmiotu pisaliśmy w artykule dostępnym TUTAJ.

bak

Foto: BTS/P.Mruczek