Dwóch punktów potrzebował BBTS, by przeskoczyć Łuczniczkę Bydgoszcz i w barażach powalczyć o utrzymanie w PlusLidze. Po czterech setach bielski zespół zszedł z parkietu pokonany.

Łuczniczka Bydgoszcz przegrała w trzech setach z Treflem Gdańsk, wobec czego wygranej za dwa punkty potrzebował zespół z Bielska-Białej by opuścić strefę spadkową i w barażach walczyć o utrzymanie. Po zaciętej premierowej odsłonie, w drugiej seta na swoim końcie zapisał zespół Pawła Gradowskiego.

W trzecim secie miejscowi kontrowali przebieg gry i sięgnęli po zwycięstwo. Kolejna odsłona była wyrównania tylko w pierwszych minutach. Następnie na kilka "oczek" odskoczyli gospodarze, którzy do samego końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie sięgając po zwycięstwo.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (32:30, 16:25, 25:21, 25:21)

BBTS: Peacock, Tarasov, Gaca, Krikun, Łukasik, Cedzyński oraz Jaglarski (libero), Macionczyk, Bucki, Marek (libero), Piotrowski.