Chyba nikt nie spodziewał się tak łatwego zwycięstwa BKS Profi Credit. Bielskie siatkarki po trzech ligowych porażkach z rzędu i odpadnięciu z Pucharu Polski znów wróciły się zwycięską ścieżkę.

W pierwszej partii dopiero w środkowej fazie seta gospodynie doprowadziły do remisu (13:13) i objęły skromne prowadzenie. Seta zakończył atak Giny Mancuso. Druga odsłona spotkania była popisem gry podopiecznych Tore Aleksandersena. Bielskie siatkarki już na początku seta zdobyły siedem punktów z rzędu i do końca partii spokojnie kontrolowały rozwój wypadków na parkiecie.

Trzecia partia była bliźniaczo podobna do pierwszej. Siatkarki z Bielska-Białej w środkowej fazie seta wrzuciły wyższy bieg i na kilka punktów odskoczyły dąbrowiankom. W końcówce do przekonywującego zwycięstwa BKS prowadził duet Mancuso-Nia Grant, który w ataku był tego dnia nie do zatrzymania.

MVP spotkania wybrana została rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz (BKS).

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:22, 25:13, 25:17)

BKS: Pleśnierowicz, Konieczna, Mancuso, Grant, Sobolska, Jagieło oraz Lemańczyk (libero), Różański, Mucha.