Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda BKS Profi Credit z rozgrywkami Pucharu Polski. Zespół z Łodzi zrewanżował się podopiecznym Tore Aleksandersena za porażkę w lidze.

W pucharowym spotkaniu znalazło się miejsce dla Barbary Zakościelnej i Martyny Świrad, które zastąpiły Emilię Muchę i Nię Grant. W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do środkowej fazy seta (15:14). Kolejne pięć akcji wygrały gospodynie, które wyszły na prowadzenie i nie oddały już do końca.

W drugim secie przewaga Grot Budowlanych Łódź była już wyraźna. Trener Aleksandersen próbował rotować składem. Na boisku pojawiła się Grant oraz Gina Mancuso. Niewiele to jednak pomogło. Budowlane grały lepiej, a BKS rozbijał się o szczelne bloki gospodyń. Efektem była wysoka porażka.

Trzeci set był już zdecydowanie lepszy w wykonaniu bielskiego zespołu. BKS Pprofi Credit przez większą część seta prowadził, ale niepotrzebne błędy w przyjęciu i w ataku spowodowały, że końcówka należała do zespołu z Łodzi. Tym samym Budowlane skutecznie zrewanżowały się za przegraną w lidze.

Grot Budowlani Łódź - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:12, 25:23)

BKS: Zakościelna, Jagieło, Konieczna, Pleśnierowicz, Sobolska, Świrad, Lemańczyk (libero) oraz Mancuso, Grant, Nowicka, Różański, Mucha.