Ryszard Bortliczek został odwołany z funkcji dyrektora BKS Stal. Decyzją zarządu powołanie na to stanowisko otrzymał Andrzej Pyć, który od 2016 roku jest jednocześnie prezesem spółki akcyjnej BKS.

Ryszard Bortliczek był związany z bialskim klubem od 1987 roku. Do BKS trafił za namową prezesa Karola Stekli, który oddelegował go z FSM do nadzoru budowy hali BKS. Trzy lata później został dyrektorem Bialskiego Klubu Sportowego „Stal”. Podczas rządów dyrektora Bortliczka bielskie siatkarki sięgnęły sześciokrotnie po mistrzostwo Polski, czterokrotnie po srebrne i pięciokrotnie po brązowe medale.

To również czas zdobycia czterech Pucharów i dwóch Superpucharów Polski. Pod wodzą dyrektora Bortliczka bialski klub stał się najbardziej utytułowanym klubem w kraju w siatkówce kobiet. Od 2011 roku był także prezesem spółki akcyjnej Bialskiego Klubu Sportowego.

Andrzej Pyć to 41-letni absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, który tytuł magistra uzyskał na wydziale marketingu i zarządzania. Od ponad 20 lat na różnych stanowiskach związany z Bialskim Klubem Sportowym. Od lipca 2016 roku jest prezesem spółki akcyjnej Bialski Klub Sportowy.

db