Gina Mancuso wzmocni przyjęcie w zespole BKS Profi Credit. Kontrakt amerykańskiej siatkarki sfinansuje sponsor klubu. Wobec kontuzji Marleny Pleśnierowicz klub poszukuje rozgrywającej.

Jak informuje klub, transfer Giny Mancuso do zespołu z Bielsko-Biała dokonał się z inicjatywy właściciela firmy ASG, który zwrócił się do klubu z propozycją powrotu w grono sponsorów klubu na zasadzie wsparcia konkretnego działania. W związku z tym firma znalazła się ponownie w gronie sponsorów klubu, a przekazane środki finansowe zostaną przeznaczone na kontrakt 27-letniej Amerykanki.

- Potrzebujemy solidnej zawodniczki w naszym zespole, która sprawi, że przyjęcie zagrywki i gra w defensywie będzie lepsza. Gina jest znakomitą, wszechstronną zawodniczką, która wniesie dużo jakości do naszego zespołu. Jej przyjście da nam większe pole manewru, jeśli chodzi o zmianę pozycji niektórym siatkarkom, a nawet pozwoli innym zawodniczkom na grę w innych zespołach - mówi Tore Aleksandersen.

Najprawdopodobniej nie jest to ostatnia zmiana w składzie bielskiej drużyny na początku roku. Kontuzja rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz okazała się groźniejsza niż mówiły pierwsze doniesienia. Siatkarkę czeka kilka tygodni przerwy w treningach. W związku z tym faktem klub poszukuje nowej rozgrywającej, która mogłaby pomóc zespołowi zarówno podczas treningów, jak i meczów Ligi Siatkówki Kobiet. 

Niewykluczone także, że w najbliższym czasie BKS Profi Credit opuszczą zawodniczki, które mają najmniejsze szanse na grę w tym sezonie. - Rozważamy wypożyczenie bądź transfery niektórych zawodniczek, bo nie chcemy zatrzymywać ich rozwoju. Mamy nadzieję, że gra w innych klubach pozwoli im rozwinąć swoje umiejętności i nabrać niezbędnego doświadczenia - tłumaczy prezes klubu Andrzej Pyć.

Jak ustalił nasz portal, możliwe jest odejście m.in. Aleksandry Wańczyk.

bak