Kto ma najzdolniejszą futsalową młodzież w Polsce? Zespół z Cygańskiego Lasu obronił złoty medal zdobyty w zeszłym roku w kategorii do lat 20. To pierwszy taki przypadek w historii mistrzostw.

Do finału zawodów doszło w przedświąteczną niedzielę w Łęczycy. - Z turnieju najlepiej chyba zapamiętam sam mecz finałowy, rozegrany z bardzo fajnym, godnym rywalem - mówi w rozmowie ze stroną klubową Piotr Szymura. Szkoleniowiec mistrzów Polski U20 opisuje, że mecze eliminacyjne szły jego podopiecznym dość opornie. - Rywale wychodzili na boisko z defensywnym nastawieniem - tłumaczy.

- Coś jeszcze przyszło mi do głowy, a co z pewnością zapamiętam. Otóż po półfinale z ekipą FC Kartuzy, zaraz po spotkaniu, w którym oponenci zagrali z nami otwarty fustal, a przypłacili do „boiskowym laniem” [8:1 - red.], jeden z zawodników ekipy z Pomorza powiedział stojąc nieopodal mnie - „na takiej karuzeli jeszcze nie jeździliśmy” - dodaje były kapitan seniorskiej ekipy Rekordu i reprezentant Polski w futsalu.

Eliminacje turnieju mistrzowskiego: 
Rekord Bielsko-Biała - AZS UW Warszawa 2:1 (0:1)
Rekord Bielsko-Biała - BSF ABJ Bochnia 2:1 (0:0)
Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice 5:1 (3:1)

Ćwierćfinał: Rekord Bielsko-Biała - Unisław Team PBDI 6:2 (3:1)
Półfinał: Rekord Bielsko-Biała - FC Kartuzy 8:1 (7:1)
Finał: Rekord Bielsko-Biała - AZS UMCS Lublin 3:0 (2:0) - MVP Mateusz Kubica (Rekord)
Król strzelców: Damian Hilbrycht (Rekord - 7 goli)

Skład złotych medalistów mistrzostw Polski U20 w futsalu: Michał Kałuża i Krzysztof Iwanek (bramkarze) oraz gracze z pola: Mateusz Kubica, Michał Czernek, Damian Hilbrycht, Jan Dudek, Tomasz Gąsior, Kamil Surmiak, Mateusz Madzia, Szymon Cichy, Tomasz Franusik, Mikołaj Franusik, Wojciech Łasak, Marek Heller.

Sztab szkoleniowy: Piotr Szymura (trener), Piotr Jaroszek (II trener), Dariusz Spisak (fizjoterapeuta).

db

Foto: BTS/P.Mruczek