Który to już raz tie-break musiał rozstrzygnąć losy zwycięstwa BKS Profi Credit? Po wojnie nerwów lepsze okazały się bielszczanki wśród których prym wiodła Katarzyna Konieczna.

Początek spotkania należał do przyjezdnych. BKS bardzo dobrze radził sobie w ataku oraz przyjęciu dzięki czemu bez większych problemów dwa pierwsze sety zapisał na swoim koncie. Problemy zaczęły się w trzeciej partii wygranej przez gospodynie. O losach czwartego seta zadecydowało zbyt dużo błędów popełnianych przez zespół Tore Aleksandersa i mieliśmy remis.

W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne. Bielski zespół do wygranej poprowadziła Nia Grant, która zdobył w tym secie 6 punktów (100 proc. skuteczność w ataku). MVP wybrano Katarzynę Konieczną.

Trefl Proxima Kraków - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (20:25, 24:26, 25:19, 25:20, 11:15)

BKS: Jagieło, Grant, Konieczna, Pleśnierowicz, Mucha, Świrad, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Różański, Nowicka, Wańczyk.