Po słabym starcie, coraz lepiej w czwartoligowych rozgrywkach radzi sobie Wisła Ustronianka. Drużynę do zwycięstwa ponownie poprowadził Janusz Bąk, autor dwóch bramek.

Pierwsza połowa pojedynku na "Jonidle" nie porywała. Najlepszą okazję w tej części gry zmarnował Janusz Bąk, który zrehabilitował się już po przerwie. Wpierw w 54. minucie dał prowadzenie swojej drużynie znakomitym strzałem z dystansu, by kilkanaście minut później dośrodkowanie Kamila Kotrysa zamienić na gola uderzeniem głową. Bojszowianie tego dnia nie potrafili specjalnie zagrozić bramce strzeżonej z konieczności przez nominalnego napastnika Artura Sawickiego, wobec kontuzji Dominika Chmielniaka oraz Wojciecha Rogali. Z powodu absencji kartkowej zabrakło również Wojciecha Strusia.

Dzięki wygranej wiślanie awansowali na piątą pozycję w tabeli. We wtorek zagrają z Sarmacją Bedzin w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Wisła Ustronianka - GTS Bojszowy 2:0 (0:0)
Bramki: Bąk (54', 63')

Wisła: Sawicki - Kotrys, Suchowski, Czyż, Tomala - Pietraczyk (86. Marekwica), Sekuła, Patroń, Byszko (71. Raszka) - Juroszek (83. Greń), Bąk (83. Pustelnik).

bak