Od nowego sezonu pies Reksio towarzyszył będzie siatkarkom BKS Profi Credit podczas domowych spotkań. Sukcesem zakończyła się akcja zbiórki funduszy na maskotkę.

Na początku lipca bialski klub zaprosił wszystkich kibiców do wspólnej akcji "Wszystkie łapy na parkiet", której celem było zebranie 12 tysięcy złotych na nową maskotkę bielskich siatkarek - psiaka Reksio. Nie była to jednak zwykła zbiórka pieniędzy, ale projekt crowdfundingowy, a więc forma finansowania poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem.

Uczestnik akcji za wpłacone pieniądze otrzymywał nagrody m.in. gadżety, bilety, karnety na mecze bielskich siatkarek, ale także mógł kupić trening z bielską drużyną, kolację z wybraną siatkarką, udział w sesji do kalendarza czy wizytę Reksia na urodzinach. Ambasadorami akcji zostały siatkarki: Joanna Staniucha-Szczurek i Aleksandra Jagieło oraz kierowca rajdowy Wojciech Chuchała.

Osoby, które były na niedzielnym meczu o Puchar Prezydenta Bielska-Białej, miały już okazję zobaczyć Reksia. Pozostali będą mogli to uczynić podczas każdego ligowego spotkania bielszczanek w hali pod Dębowcem - 16 października z Grot Budowlanymi Łódź.

db