Terenowy tor przeszkód mieli do pokonania uczestnicy zawodów na terenach PTS Janosik. W zawodach wystartowało kilkudziesięciu śmiałków z całego regionu, a nawet Czech.

Mimo niesprzyjającej pogody w dniach poprzedzających imprezę w niedzielne przedpołudnie na terenach PTS Janosik pojawili się mali zawodnicy z całego regionu, a nawet z... Czech. Wszyscy mieli do pokonania specjalnie przygotowany terenowy tor przeszkód. Mali herosi musieli zmierzyć się z takimi konkurencjami jak: skok w nieznane, zasieki, gimnastyka herosa, prawy do lewego, niedźwiedzie chodzenie czy spacer farmera. Po pokonaniu toru odbywającego się na specjalnie przygotowanej arenie na śmiałków czekał ponad 400-metrowy bieg przełajowy.

Chętnych do pokonania trasy jednak nie brakowało. W najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej (2010 i młodsi) wystartowało 32 chłopców. Warto zaznaczyć, że najmłodsi zawodnicy, który pokonali całą trasę mieli po... 2 latka. W zawodach wystartowało także kilku młodych duchem seniorów. Najstarszy z nich miał... 49 lat!

db