Dramatyczny przebieg miało decydujące starcie w hali przy Rychlińskiego. Dzięki wygranej w tzw. złotym secie bialskie siatkarki kończą sezon na siódmym miejscu.

Jeszcze na długo przed niedzielnym spotkaniem było wiadomo, że ten dzień będzie wyjątkowy. Koniec kariery zapowiedziała bowiem Joanna Staniucha-Szczurek, dla której klub przygotował wielką fetę. Samo spotkanie od początku było bardzo zacięte. Po pierwszym przegranym secie, w dwóch kolejnych do walki wróciły bialanki.

Zespół Tore Aleksandersena słabo rozpoczął czwartą odsłonę rywalizacji (0:5) i o losach pojedynku o siódme miejsce w lidze musiał zadecydować tie-break. W piątym secie więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które tym samym doprowadziły do remisu w rywalizacji do dwóch zwycięstw (mecz w Toruniu w stosunku 3:2 wygrały zawodniczki Giacomini Budowlani). Dlatego zwycięzcę musiał wyłonić tzw. złoty set.

W szóstej partii siatkarki BKS Profi Credit potwierdziły dominację i to one mogły cieszyć się z zajęcia siódmej lokaty w Orlen Lidze.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Giacomini Budowlani Toruń 3:2 (28:30, 25:22, 25:21, 20:25, 15:11), złoty set: 15:12

BKS: Mikyskova, Gryka, Staniucha-Szczurek, Mucha, Pencova, Perlińska, Wojtowicz (libero) oraz Skrzypkowska, Moskwa, Wilczek.