Po rozegraniu trzech setów BKS Profi Credit prowadził z wyżej notowanym rywalem, ale rywalki zdołały doprowadzić do tie-breaku. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały bielszczanki!

Pierwsza stosunkowo gładko wygrana partia niekorzystnie wpłynęła na bialski zespół. W drugim secie wyrównana gra trwała tylko przez kilka pierwszych minut. Od stanu 9:9 zespół Tore Aleksandersena zdołał zdobyć tylko... cztery punkty. Do wysokiej dyspozycji gospodynie wróciły już w kolejnej odsłonie spotkania. W następnym secie rzeszowianki przechyliły szalę zwycięstwa dopiero w końcówce.

Tie-break lepiej zniósł zespół BKS Profi Credit chociaż przegrywał już 10:13. W końcówce klasę zaprezentowała Emilia Mucha, które popisała się blokiem oraz skutecznym atakiem. 24-letnia przyjmująca została najlepszą zawodniczką spotkania.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:17, 13:25, 25:16, 21:25, 17:15)

BKS: Moskwa, Mucha, Gryka, Mikyskova, Pencova, Staniucha-Szczurek, Wojtowicz (libero) oraz Perlińska, Wańczyk, Skrzypkowska, Brzezińska.