Trudne wyjazdowe spotkanie mają za sobą piłkarze Górala Żywiec. Z Lucjanem Wojnarem w składzie lider czwartoligowych zmagań pokonał Gwarka Ornontowice.

Wobec czerwonej kartki Łukasza Byrtka i kontuzji Piotra Janitka w bramce żywczan zobaczyliśmy 42-letniego Lucjana Wojnara. Szerzej o "nowym" zawodniku Górali pisaliśmy tutaj. Na pierwszą bramkę i otwarcie wyniku nie trzeba było długo czekać. Już kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku arbitra do siatki Gwarka trafił środkowy obrońca Sebastian Białas dla którego była to pierwsza bramka w barwach czwartoligowca. Miejscowi odpowiedzieli jeszcze przed przerwą i do szatni obie ekipy udały się przy stanie 1:1. Druga połowa zapowiadał się więc niezwykle emocjonująco.

Po zmianie stron goście nie zamierzali zadowolić się remisem i za wszelką cenę dążyli do zwycięstwa. Sztuka ta udała się jednak dopiero w doliczonym czasie gry. Akcję na wagę trzech punktów i zachowania pozycji lidera przeprowadził skrzydłowy Kamil Żołna. Dzięki wygranej żywczanie pozostają na pierwszej pozycji w lidze.

Gwarek Ornontowice - Góral Żywiec 1:2 (1:1)
Bramki: Białas (3'), Żołna (90')

Góral: Wojnar - Jurek, Białas, Klimek, Biegun - Żołna, Gołuch (85. W. Miodoński), Osmałek, Motyka (60. Studencki) - Sz. Byrtek, Szymoński (74. P. Miodoński).