W dniach 23-25 września w hali BKS Stal odbędzie się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2017 z udziałem reprezentacji Polski, Finlandii, Węgier i Estonii.

Mistrzostwa Euopy siatkarek odbędą się w 2017 roku w Azerbejdżanie i Gruzji. Udział w nich weźmie 16 zespołów, z których dziewięć musi uzyskać awans z kwalifikacji. Zapewniony udział mają już gospodarze, a więc Azerbejdżan i Gruzja, a także Rosja, Turcja, Holandia, Serbia i Niemcy. O pozostałe miejsca rywalizować będą 24 drużyny narodowe podzielone na sześć grup.

Polska znalazła się w grupie C, a jej rywalami będą reprezentacje Węgier, Finlandii i Estonii. Turnieje "polskiej" grupy odbędą się na Węgrzech 16-18 września oraz w Polsce 23-25 września. Organizatorem turnieju w Polsce będzie Bialski Klub Sportowy Stal, a wszystkie mecze turniejowe odbędą się w hali BKS przy ul. Rychlińskiego 19.

Już niebawem będzie można kupić bilety na spotkania turniejowe. Znane są już ceny wejściówek. Bilet jednodniowy (na dwa mecze) kosztować będzie 20 (normalny) i 12 zł (ulgowy). Karnet na cały turniej kosztować będzie odpowiednio 50 i 30 zł.

db