Nowy Klub Pływacki odniósł kolejny sukces na letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie. Pozycję w krajowej czołówce potwierdziły Natalia Rzadek i Klaudia Mańdok.

Podopieczne trener Lidii Tetmajer podkreśliły swoją wysoką formę startując w kilku konkurencjach podczas zawodów w Lublinie. Natalia Rzadek zajęła siódmie miejsce na dystansie 200 metrów stylem motylkowym, piątą lokatę na 100 metrów motylkiem i trzeciej miejsce w finale B na 50 metrów stylem motylkowym, potwierdzając tym samym, że jest czołową delfinistką w Polsce.

Na długich dystansach nie zawiodła Klaudia Mańdok, która zajęła trzecie miejsce w finale B na 400 metrów stylem zmiennym i dziewiąte miejsce w finale B na 200 metrów stylem dowolnym. Po wyczerpującej walce na najdłuższym dystansie dziewcząt zajęła 11. miejsce w Polsce.

Obie finalistki są uczennicami klasy pływackiej Gimnazjum nr 9 w Bielsku Białej.