Andrzej Pyć zastąpi Ryszarda Bortliczka na stanowisku prezesa zarządu spółki BKS SA. W przyszłym sezonie siatkarki BKS Profi Credit będą kierowane już przez nowy zarząd.

Z dniem 30 czerwca członkowie zarządu Bialskiego Klubu Sportowego SA podjęli decyzję o rezygnacji ze swojego stanowiska, które piastowali od momentu powołania spółki do życia, a więc od 2011 roku. Prezesowi Ryszardowi Bortliczkowi oraz członkom zarządu: Piotrowi Filkowi i Jerzemu Gibasowi klub podziękował za pracę na rzecz rozwoju pierwszego zespołu klubu w specjalnym komunikacie.

W skład nowego zarządu weszli Andrzej Pyć oraz Jacek Zięba. Pyć to 40-letni absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, który tytuł magistra uzyskał na Wydziale Marketingu i Zarządzania. W Bialskim Klubie Sportowym na różnych stanowiskach pracuje już 20 lat, a więc przez pół swojego życia. Od 2002 roku jest kierownikiem działu organizacji BKS.

Zięba ma 47 lat i jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra na Wydziale Nauk o Ziemi. Obecnie jest współwłaścicielem i Wiceprezesem Zarządu HYDRO ZNPHS Sp. z o.o. - wiodącej w Polsce firmy z branży hydrauliki siłowej, która czwarty rok będzie sponsorem bialskiego klubu. Jest bielszczaninem z urodzenia a siatkówką interesuje się od kilkudziesięciu lat.

db