Bielskie środowisko pływackie zostało docenione. Zawodniczka Nowego Klubu Pływackiego Katarzyna Kołodziej powołana została do kadry wojewódzkiej młodzików.

13-letnia pływaczka trenowana przez Ryszarda Nowaka jest aktualną mistrzynią Śląska na 200 m stylem zmiennym i potrójną wicemistrzynią w konkurencjach 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem dowolnym.

Ponadto zawodnicy NKP rozpoczęli już starty po zimowym okresie przygotowawczym. Jako pierwsi na zawody wyjechali zawodnicy z rocznika 2002 i 2003, którzy wzięli udział w pierwszej rundzie cyklicznej imprezy "Pływaj z Nami na Koronie". Wśród ponad 300 zawodników startujących w Krakowie nasi pływacy kilkukrotnie pojawili się w czołówce swoich konkurencji. Nie do pokonania był Mateusz Przechrzta, który wygrał wyścig żabkarzy na 50 m. Na podium stanął też Marcin Lechowicz, który w kraulowym sprincie przypłynął na trzecim miejscu.

Bielscy pływacy kilkakrotnie mieścili się też w pierwszych szóstkach na poszczególnych dystansach: