W rozegranych 2 kwietnia w Kątach Wrocławskich mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w judo duży sukces odniosła zawodniczka bielskiego PTS Janosik - Natalia Pękala.

Natalia Pękala zawody rozpoczęła od dwóch zwycięstw z walkach grupowych, które dały jej przepustkę do półfinału Mistrzostw. Na tym etapie młoda bielszczanka musiała jednak uznać wyższość Kasandry Hanelt z AZS AWFiS Gdańsk. Ostatecznie zawodniczka PTS Janosik zajęła trzecie miejsce.

Dobrze zaprezentował się także Korneliusz Wróbel w kategorii wagowej 81 kg. Reprezentant PTS Janosik po trzech zwycięstwach przegrał w czwartej rundzie z późniejszym zwycięzcą zawodów - Sebastianem Marcinkiewiczem z Gwardii Wrocław. Niestety w repasażach bielszczanin ponownie przegrał (z Arkadiuszem Dziarmagą z Błękitnych Kielce) i sklasyfikowany został na 5. miejscu.

Trzeci z zawodników PTS Janosik - Adrian Biel - występujący w najliczniej obsadzonej kategorii 73 kg (49 zawodników) odpadł z zawodów w trzeciej rundzie przegrywając z brązowym medalistą Tomaszem Czerniawskim z AZS UW Warszawa.