W ostatnich dniach na kortach bielskiego klubu BKT Advantage odbył się turniej młodzików w tenisie ziemnym. Tradycyjnie już znakomite wyniki osiągały gospodynie.

W turnieju gry pojedynczej BKT reprezentowały: Karina Gustowska, Nadia Częścik, Laura Duhl, Maja Stokłosa i Partycja Niewiadomska. Pecha miała Karina, która powracająca po chorobie trafiła na rozstawioną z numerem "1" Alicję Niedźwieńską i odpadła z turnieju. Pozostałe zawodniczki awansowały do ćwierćfinału. Szczególnie pozytywnie zaskoczyły najmłodsze tenisistki Patrycja Niewiadomska i Maja Stokłosa. Dopiero na tym etapie Maja przegrała z Alicją Niedźwieńską 4/6, 4/6, a Partycja uległa koleżance klubowej Nadii Częścik 2/6, 2/6. 

Do dalszych gier awansowała Laura Duhl, która pokonała Julię Pawlik (MKT Łódź) 6/2, 6/3 i w półfinale odprawiła z kwitkiem Karolinę Bartusek (Mostostal Zabrze) 7/5, 7/6. Pecha miała Nadia, która uległa Alicji Niedźwieńskiej 1/6, 2/6. W finale klubową koleżankę pomściła Laura, która pokonała Alicję w trzech setach 6/0, 3/6, 6/3.

W turnieju gry podwójnej dominowały również bielskie zawodniczki. W finale zwyciężyła para Duhl/Bartusek po pokonaniu duetu Gustowska/Częścik 6/2, 6/0.

db