Styczeń w rozgrywkach akademickich to okres, w którym zawodnicy AZS ATH Bielsko-Biała startują w rozgrywkach akademickich w wielu dyscyplinach.

W poniedziałek, 18 stycznia odbyła się pierwsza edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w snowboardzie. W zmaganiach, które odbyły się w Wiśle wystąpiło pięciu zawodników. Wśród kobiet wspaniały wynik osiągnęła Magdalena Jonkisz, która uplasowała się na trzeciej lokacie. Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Maksymilian Kajor plasując się na czwartym miejscu.

Dwa dni później odbyła się również I edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom. W zawodach wystartowały cztery bielskie zawodniczki, które spisały się znakomie. Bezkonkurencyjna była Karolina Mrózek, która zdecydowanie zwyciężyła, a Weronika Raszka zajęła trzecie miejsce. 

Poza reprezentami sportów zimowych znakomicie spisują się zawodnicy w siatkówce mężczyzn. Podopieczni trenera Pawła Gradowskiego w dotychczasowych zmaganiach wygrali trzy mecze i ponieśli tylko jedną porażkę. Te wyniki spowodowały to, że zawodnicy awansowali do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Śląska oraz półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w kwietniu w Katowicach.

Dodatkowo siatkarze Pawła Gradowskiego występują również w rozgrywkach Młodej Ligi, w której spisują się równie znakomicie. Bielscy siatkarze plasuja się obecnie na trzeciej lokacie w tabeli i w najbliższym pojedynku zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Do spotkania dojdzie w najbliższą sobotę o godz. 13.00 w hali pod Dębowcem przy ulicy Karbowej 26.

db