W miniony weekend w hali sportowo-widowiskowej w Bielsku-Białej odbyły się dwa turnieje judo. W zawodach rywalizowało ponad 700 młodych sportowców z całej Polski.

W sobotę doszło do rywalizacji najmłodszych zawodników podczas piątej edycji Międzynarodowego Turnieju Judo dla Dzieci i Młodzieży "Pokonujemy Granice" organizowanym przez PTS Janosik przy współudziale Urzędu Miejskiego. Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co potwierdziła obecność ponad 700 zawodników z blisko 70 polskich i zagranicznych klubów.

Turniej rozpoczęła oficjalna odprawa, a następnie została poprowadzona wspólna rozgrzewka przez Marka Wróbla wiceprezesa PTS Janosik. W założeniu turniej "Pokonujemy Granice" nie przewiduje przegranych walk, dlatego każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

Kolejną atrakcją była loteria fantów, w której każdy zawodnik miał szansę na wygraną. Organizatorzy rozdali m.in. nowoczesny rower, sprzęt sportowy oraz wiele innych wartościowych gadżetów. Dodatkowo przygotowana została strefa zabaw dla najmłodszych, gdzie dzieci mogły się wyszaleć na dmuchanych budowlach.

db