Wychowankowie bielskiego Enjoy zajęli czołowe miejsca w ogólnopolskim turnieju w Łodzi. W tym samym czasie w ich klubie w Bielsku-Białej również nie brakowało sportowych emocji.

W miniony weekend w Łodzi odbył się ogólnopolski turniej juniorski rangi A. Jest to jeden z ośmiu turniejów eliminacyjnych do Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów. Wychowankowie klubu Enjoy z grupy Elite Junior zajęli wysokie miejsca: Maksymilian Wielgus wygrał w turnieju OU17, a Mateusz Szewczyk zajął w nim trzecie miejsce. W kategorii wiekowej OU13 Nataniel Hernas i Kajetan Lipski zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Podczas gdy młodzi sportowcy walczyli w Łodzi, w bielskim klubie squasha również nie zabrakło emocji. W piątek oraz niedzielę odbył się kolejny turniej z cyklu Enjoy Cup 2015/2016 pod patronatem Polskiej Federacji Squasha. Łącznie w zawodach udział wzięło 37 zawodników. W kategorii seniorskiej OPEN zwyciężył Bartek Gil, który w finale pokonał Jacka Płonkę. Trzecie miejsce przypadło Michałowi Kędzierskiemu.

W turnieju kobiet zwyciężyła Karolina Więcek, drugie miejsce zajęła Marysia Jarzembowska, a trzecia na podium była Iza Bieńko. W niedzielę rozegrano turniej juniorski, w który wystartowało 15 zawodników. Wśród najmłodszych graczy najlepszy okazał się Oliwier Fojtuch, tuż przez Zofią Mizgałą i Magdą Szewczyk. W starszej grupie wiekowej zwyciężyła Zuza Orszulik, drugi był Filip Filipiak, a trzecie miejsce wywalczyła Linda Gut.

W sobotę odbyła się też druga edycja Otwartego Dnia Juniorskiego, która podobnie jak poprzednia zgromadziła sporo dzieci na zajęciach kulturalno-sportowych. Zajęcia squasha na każdym poziomie zaawansowania prowadzili trenerzy klubu Enjoy. Rozegrany został turniej, w którym zwyciężył Nataniel Hernas zajmujący aktualnie trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu Polskiej Federacji Squasha (PFS). Drugie miejsce zdobyła Zuzanna Orszulik, a trzecie Filip Filipiak.

Partnerem medialnym rozgrywek jest portal bielsko.biala.pl. Więcej informacji znajdziesz na profilu organizatora www.facebook.com/EnjoySquashBB.