Pisaliśmy już wcześniej o złotym medalu Dawida Pękali podczas turnieju judo w Pile. Równie świetne rezultaty w Wielkopolsce osiągneli reprezentanci KS Gwardia Bielsko-Biała.

Rasińska startując w kategorii do 48 kilogramów drogę po złoto zaczęła od wolnego losu, a później poszło już szybko. Pokonała przed czasem Magdalenę Giec z KS ?Budowlani? Sosnowiec, Dajanę Bołoz z SGKS ?Wybrzeże? Gdańsk, a w finale 10 sekund potrzebowała na wykonanie efektownego rzutu, którym zakończyła pojedynek z Katarzyną Wiszniewską z UKS 3 Piła.

O sukcesie możemy mówić także w przypadku Szczepańczyk, która w kategorii do 52 kilogramów bez problemów doszła do finału wygrywając po drodze z: Julią Siwek (TS Wisła Kraków), Oliwią Wolny (AZS AWF Katowice) i Żanetą Rerutko (WKS Gwardia Warszawa). Dopiero brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów Karolina Pieńkowska, która była zdecydowaną faworytką, znalazła sposób na bielszczankę.

Z uczuciem niedosytu wicemistrzowski tytuł przyjął natomiast Wawrzyczek. Zaczął rywalizację imponującymi zwycięstwami z Marcinem Franczukiem (UKS Targówek Warszawa), Patrykiem Piotrowskim (UKJ Ryś Warszawa) oraz Łukaszem Ziembkiewiczem (AZS WSPiA Poznań) i w finale spotkał się z odwiecznym rywalem Adamem Walą (Polonia Rybnik), którego rok temu pokonał. W pilskim rewanżu natomiast moment nieuwagi judoki z Bielska-Białej kosztował go porażkę, bo rybniczanin wykonał technikę nazywaną ?duszenie? i sięgnął po złoto.

Warto jeszcze dodać, że w rywalizacji do 52 kilogramów na piątym miejscu uplasowała się Marta Habarta (KS ?Gwardia?), a w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 73 kilogramów, w której wystartowało aż 49 zawodników, Szymon Pękala (PTS ?Janosik?) zdobył siódmą pozycję.