W piątkowy wieczór w klubie squasha Enjoy (dawna Modelarnia) odbył się pierwszy w tym sezonie turniej. Organizatorzy już teraz zapowiadają kontynuowanie cyklu.

Turniej miał rangę PFS B (PFS - Polska Federacja Squasha), co oznacza, że zawodnicy zdobyli punkty do ogólnopolskiego rankingu zawodników. W turnieju wzięło udział 30 zawodników w kategorii OPEN oraz 6 zawodniczek w kategorii damskiej.

W turnieju kobiet zwyciężyła faworytka Lucyna Kręcichwost, która wszystkie swoje mecze wygrała bez straty gema. Druga była Katarzyna Błach, która uległa tylko Lucynie, a 'brąz' wywalczyła Maria Jarzembowska. Panie grały mecze grupowo każda z każdą w formule BestOf3 czyli do dwóch wygranych gemów. W kategorii OPEN (OPEN oznacza dostępność dla wszystkich) zwyciężył Bartek Gil, który w całym turnieju oddał tylko jednego gema. W ćwierćfinale pokonał turniejową jedynkę ze Śląska - Artura Smolenia 3:0, w półfinale Maćka Klisia 3:1, w finale ograł aktualnego Mistrza Polski do lat 17-stu Maksa Wielgusa 3:0. Trzecie miejsce wywalczył Michał Kędzierski pokonując M.Klisia 3:1.

„Perfect Body Center” przeznaczył dla najlepszych graczy w kategorii OPEN nagrody w postaci voucherów na łączną sumę 400 zł do wykorzystania w ich sklepie firmowym. Przedstawiciele PBC byli obecni również na turnieju gdzie serwowali zawodnikom napoje, żele i suplementy diety firmy Olimp. Catering zapewniła restauracja „Nad Wodospadem”.

Piątkowe turnieje będę systematycznie rozgrywane w klubie Enjoy. Data kolejnego turnieju będzie znana wkrótce. Szczegóły oraz szczegółowe wyniki znajdują się na stronie klubu: enjoysquash.com.