W ostatnich dniach reprezentacja NKP wzięła udział w zawodach o Puchar Prezesa Aquarius w Myślenicach. W sumie bielscy zawodnicy zdobyli jedenaście medali. Na najwyższym stopnium podjum dwukrotnie stawał Marcin Wykręt: za 50m klasycznym i 50m zmiennym. Srebro wywalczyli: Paulina Krauze (50m zmiennym), Gabrysia Palowska (50m klasycznym), Magda Widuch (250m "na przetrwanie"), Marcel Zimny (50m klasycznym). Medale brązowe w udziale przypadły: Paulinie Krauze (25m dowolnym), Gabrysi Palowskiej (250m "na przetrwanie"), Kasi Pytce (50m zmiennym) i dwukrotnie Miłoszowi Zimnemu (25m dowolnym i 50m zmiennym). O pechu może mówić Madzia Widuch, która z czasem ex aequo, decyzją sędziego celowniczego ostatecznie zajęła 4. miejsce na 50m dowolnym.

Kilka dni później pływacy NKP z sukcesem rywalizowali ze swoimi rówieśnikami podczas Wiosennych Zawodów Pływackich w zaprzyjaźnionej z nami Woli k. Miedźnej. Zawody tym bardziej ważne, że pierwsze tej rangi dla uczniów I klasy pływackiej SP nr 36. W klasyfikacji generalnej bielski klub zająl wysokie 6. miejsce.

Indywidualnie zawodnicy zdobyli dziesięć medali. Nie zawiodły uczennice I klasy pływackiej Gimnazjum nr 9. Krążki ze złotego "kruszczu" zawisły na szyjach: Klaudii Mańdok - za 100m dowolnym (Klaudia zdobyła jeszcze brąz na 100m zmiennym), Julii Ochab - za 50m klasycznym, Natalii Rzadek - po pięknej i "bratobójczej" walce z Roksaną Kolber (2. miejsce) na 50m motylkowym. Złoto zdobył również Mateusz Krystyniak na 50m klasycznym. Roksana Kolber zdobyła jeszcze jeden srebrny medal na dystansie 100m zmiennym natomiast brąz przypadł w udziale Marcie Dobrowolskiej za starty na 50m klasycznym i 100m zmiennym oraz Sarze Skowrońskiej na 100m grzbietowym.