Tylko o siódme miejsce na finiszu siatkarskiej ekstraklasy powalczą siatkarki BKS Aluprof, które dziś w złotym secie przegrały decydujący mecz przed własną publicznością.

Ze zmiennym szczęściem dla bielskich siatkarek toczyło się spotkanie decydujące o wejściu do gry o piąte miejsce. Gospodynie lepiej rozpoczęły mecz, ale zdecydowanie gorzej finiszowały. Wyrównana gra w czwartej partii i minimalnie przegrana końcówka zadecydowało o ostatecznej klęsce zawodniczek Leszka Rusa. Kolejno siatkarki BKS Aluprof przegrały tie-breaka, a następnie tzw. złotego seta.

BKS Aluprof Bielsko-Biala - SK bank Legionovia 2:3 (25:19, 14:25, 25:19, 23:25, 11:15) złoty set: 10:15

BKS: Bamber-Laskowska, Lis, Pelc, Wilk, Beier, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Muhlsteinova, Horka, Trojan, Piśla.