BKS Aluprof objął prowadzenie w dwumeczu z Naftą Piła. Bielski zespół po przegranej w pierwszej partii, w trzech kolejnych setach radził już sobie bardzo dobrze. MVP wybrano Heike Beier.

Pierwsza partia wyrównany przebieg miała tylko do pierwszej przerwy technicznej. Później na parkiecie warunki gry dyktowały gospodynie, która szybko zapisały tę odsłonę na swoją korzyść. Odpowiedź bielszczanek była piorunująca, dzięki znakomitej postawie Doroty Wilk na zagrywce (17:8). Również w dwóch kolejnych setach BKS Aluprof radził sobie lepiej od przeciwniczek, w czym spora zasługa Heike Beier.

Do rewanżu dojdzie w Bielsku-Białej w niedzielę, 19 kwietnia.

Nafta Piła - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:19, 12:25, 22:25, 22:25)

BKS: Lis, Bamber-Laskowska, Muhlsteinova, Trojan, Beier, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) Horka, Wilk, Pelc, Moskwa, Piśla.