Rozgromiły na wyjeździe zespół MKS Tauron Dąbrowa Górnicza siatkarki BKS Aluprof. Podopieczne Wiesława Popika dominowały w piątek w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła.

Jedynie w pierwszym secie gospodynie były w stanie zagrać poprawnie i odnieść w pełni zasłużone zwycięstwo (25:17). W drugiej partii gra MKS-u zdecydowanie się załamała, choć BKS Aluprof wygrał tego seta dopiero na przewagi 27:25. W kolejnej odsłonie rywalizacji podopieczne trenera Wiesława Popika urządziły sobie jednak prawdziwą demolkę i pokonały ubiegłoroczne brązowe medalistki mistrzostw Polski do 15. Również w czwartym secie dąbrowianki grały jakby miały nogi z ołowiu i popełniały mnóstwo niewymuszonych błędów. Siatkarki z Bielska-Białej sięgnęły po jak najbardziej zasłużone zwycięstwo (25:18), które stawia je w bardzo komfortowej sytuacji przed sobotnim spotkaniem numer dwa.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Helena Horka.

MKS Tauron Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:17, 25:27, 15:25, 18:25)
BKS: Wołosz, Horka, Sieczka, Cella, G. Wojtowicz, Bergrova, Sawicka (L) oraz Pelc, Czypiruk-Solarewicz, Szymańska, Łyszkiewicz, M. Wojtowicz.