Szybko zdobyta bramka przez Marka Sokołowskiego ustawiła dalszy przebieg spotkania Podbeskidzia z Ruchem Chorzów. Gra podopiecznych Czesława Michniewicza mogła się podobać.

Zupełnie odwrotnie niż spotkanie z Koroną Kielce, tym razem początek pojedynku należał do bielszczan. W 10. minucie strzał Marka Sokołowskiego zablokował ręką jeden z zawodników gospodarzy i kapitan Podbeskidzia bez problemów pokonał bramkarza Ruchu uderzeniem z rzutu karnego. Już siedem minut później mogło być 1:1, ale kapitalną interwencją po strzale głową Marka Zieńczuka popisał się Richard Zajac. W kolejnych minutach stroną dominującą byli podopieczni Jacka Zielińskiego, ale bramek nie oglądaliśmy. W 38. minucie faulowany w polu karnym był Robert Demjan, ale arbiter nie zdecydował się odgwizdać - słusznego - rzutu karnego.

Decydujący cios "Górale" zadali jednak cztery minuty po wznowieniu gry. Świetną akcję zapoczątkował Damian Chmiel, który uderzył na bramkę Michala Peskovicia. Słowacki bramkarz sparował ten strzał, jednak skuteczną dobitką popisał się niezawodny Robert Demjan. W 64. minucie przed świetną szansą na dobicie miejscowych był Chmiel, jednak ofiarną ręką wyszedł z opresji golkiper chorzowian. Dziesięć minut później świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Sokołowski. Strzał kapitana bielszczan został jednak obroniony.

Dopiero w 88. minucie gospodarze odpowiedzieli. Skutecznym strzałem głową popisał się Zieńczuk, a stojący na linii Dariusz Łatka nie zdołał zablokować tego strzału. W doliczonym czasie gry zwycięstwo podopiecznych trenera Michniewczia przypieczętował najskuteczniejszy gracz "Górali" - Demjan.

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:1)
Bramki: Zieńczuk (88') - Sokołowski (11' z karnego), Demjan (49', 90')

Ruch: Pesković - Djokić, Stawarczyk, Jankowski, Janoszka (67. Smektała) - Panka Zieńczuk, Lewiński, Chwastek - M. Malinowski (53. Kuświk), Starzyński.

Podbeskidzie: Zajac - Sokołowski, Górkiewicz, Konieczny, Pietrasiak - Chmiel. P. Malinowski (89. Janeczko), Cetković (69. Pawela), Deja (73. Piter-Bućko), Łatka - Demjan.