Od porażki fazę play-off rozpoczęli bielscy siatkarze. BBTS po dobrej grze w pierwszej partii, w kolejnych setach zaprezentował huśtawkę formy, by przegrać w tie-breaku.

Wysokie prowadzenie, uzyskane już na pierwszej przerwie technicznej, goście utrzymali do samego końca premierowej odsłony. Po tak udanym starcie, w drugim secie bielszczanie kompletnie pogubili się i w pewnym momencie przegrywali już różnicą sześciu punktów (6:12). Losów tej partii nie udało się już odwrócić, ale w kolejnej odsłonie zespół trenera Piotra Gruszki zaprezentował zdecydowanie lepszą siatkówkę, ponownie obejmując prowadzenie w całym spotkaniu.

Kolejnego seta ponownie świetnie rozpoczęli gospodarze. BBTS popełniał zbyt wiele prostych błędów, a partia bardzo szybko padła łupem będzinian, którzy doprowadzili do tie-breaka. W nim gra nieco wyrównała się, ale mecz zakończył się porażką zespołu z Bielska-Białej, który okazję do rewanżu będzie miał już w najbliższą niedzielę w hali pod Dębowcem.

MKS Banimex Będzin - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 25:19,18:25, 25:15, 15:13)

BBTS: Neroj, Kapelus, Ferens, Sobala, Buniak, Gonzalez, Dębiec (libero) oraz Czauderna, Błoński, Polański, Pilarz.