Aż siedemnaście błędów serwisowych popełnili w starciu z Cuprum Lubin siatkarze z Bielska-Białej. BBTS w trzech setach poległ na wyjeździe i przerwał passę zwycięstw.

Jakby sparaliżowani przystąpili do rywalizacji w Lubinie siatkarze z Bielska-Białej, którzy już na pierwszej przerwie technicznej wysoko przegrywali (1:8). Wraz z biegiem czasu goście gonili wynik, ale o wyrównanej walce w premierowej partii nie było mowy.

Niewiele więcej emocji przyniosły dwa kolejny set spotkania, w których zawodnicy Cuprum po drugiej przerwie technicznej podkręcali tempo i skutecznie obnażali braki podopiecznych Piotra Gruszki. Bielszczanie najbardziej zawodzili w polu zagrywki, gdzie popełnili siedemnaście błędów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem bielskiej drużyny był tego dnia Siergiej Kapelus (12 pkt).

Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

BBTS: Ferens, Neroj, Gonzalez, Buniak, Sobala, Kapelus, Dębiec (libero) oraz Pilarz, Bućko, Kwasowski, Polański.