W dniach 24-26 stycznia na kortach bielskiego klubu BKT "Advantage" odbyły się mistrzostwa Śląska w kat. skrzatów. Znakomicie w zawodach zaprezentowały się gospodynie.

W kategorii chłopców bielscy zawodnicy nie odegrali głównych ról. W finale Martyn Pawelski (Mostostal Zabrze) pokonał Jana Kopcika (KS Górnik Bytom) 5/7, 6/2, 10/7. W grze podwójnej zwyciężyła para Pawelski/Wrona po zwycięstwie nad parą Wolnik/Pasieka 6/1, 7/5. Natomiast w turnieju dziewcząt niepodzielnie dominowały gospodynie. W grze pojedynczej zajęły one cztery pierwsze miejsca!

Turniej rozgrywany był w grupach. Po meczach eliminacyjnych do grupy grającej o miejsca na podium awansowały: Maja Stokłosa, Karina Gustowska i Justyna Grzegorzek. Maja wygrała z Kariną oraz Justyną i zajęła pierwsze miejsce. W meczu o drugie miejsce Karina pokonała Justynę. W grupie o dalsze miejsce najlepsza okazała się Natalia Michta, również z BKT Advantage.

W deblu dziewcząt para Gustowska/Szczepaniak (Sport Med. Zabrze) pokonała duet Grzegorzek/Stokłosa 6/2, 7/5.