Świetną skuteczność zaprezentowali przed własną publicznością koszykarze DAAS Basket Hills. Bielszczanie pokonali KŚ AZS Katowice, rzucając przeszło sto punktów.

Sobotnie spotkanie okazało się spacerkiem dla drużyny Mariusza Depczyńskiego. Niesieni dopingiem własnej publiczności bielszczanie już w pierwszej kwarcie wybili koszykówkę z głowy swoim rywalom, zwyciężając różnic szesnastu punktów. W kolejnych kwartach przewaga gospodarzy systematycznie rosła. Tego dnia najcelniej rzucał Robert Kozaczka, który zdobył dwadzieścia siedem punktów. Nieco słabiej wypadli Grzegorz Szybowicz (16 pkt) i Alberto Garita (14 pkt).

Kolejne spotkanie we własnej hali bielscy koszykarze rozegrają w sobotę, 31 stycznia. Rywalem będzie niepokonany zespół MKS Otmuchów. Zwycięstwo może okazać się kluczowe w kontekście walki o mistrzostwo i awans.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - KŚ AZS Katowice 105:47 (27:11, 29:10, 22:8, 27:18)