W pierwszym tegorocznym spotkaniu siatkarze BBTS ATH ulegli w Kędzierzynie-Koźlu miejscowej ZAKSIE i nie podtrzymali dobrej dyspozycji z potyczki z AZS-em Olsztyn.

Pierwszy set sobotniej potyczki był bardzo wyrównany. Obie drużyny świetnie spisywały sie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W końcówce więcej błędów własnych popełnili goście, którzy mieli przełknąć gorycz porażki. Druga partia od początku toczyła się pod dyktando graczy ze stolicy Podbeskidzia., którzy na początku tej odsłony spotkania uzyskali kilkupunktową przewagę.

W tym fragmencie spotkanie znakomicie w zespole gości prezentował się Dominik Miarka, który utrzymywał bardzo wysoką dyspozycję w ataku, co przełożyło się na doprowadzenie do wyrównania. Trzecia odsłona rywalizacji była najbardziej wyrównana ze wszystkich. Bielscy akademicy cały czas gonili stan rywalizacji, co miało swoje negatywne odbicie w grze na przewagi.

Czwarty set od początku zdominowali gospodrze, którzy gładkim zwycięstwem przypieczętowali swoją przewagę.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - BBTS ATH Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 19:25, 28:26, 25:16)

BBTS: Madej, Miarka, Czerwiński, Siek, Bachmatiuk, Pacławski, Marek (libero) oraz Pihan, Wróbel, Ciach, Smolana i Grad.