Na pierwszych tegorocznych zajęciach trener Adam Kryger nie spotkał kompletu swoich podopiecznych. Część bierze udział w spotkaniach kadry Polski, a Jan Janovsky jest chory.

Bartłomiej Nawrat i Artur Popławski uczestniczą w Tychach w Turnieju Czterech Narodów, Michał Marek otrzymał wolne po powrocie z turnieju w Belgii, a Jana Janovskego zatrzymała w domu choroba. Tego pierwszego zastąpił w kadrze bielszczan przedstawiciel klubowej młodzieży - Robert Jastrzębski.

Nadal sztab szkoleniowy nie może liczyć na kontuzjowanych Pawła Machurę i Douglasa. Pozostali zawodnicy w dobrych humorach przystąpili do pierwszych niezbyt wyczerpujących zajęć, których głównym punktem była gra wewnętrzna. Z każdym dniem treningowa intensywność będzie wzrastała, a zajęcia w tym tygodniu odbywać się będą do czwartku - przedstawia harmonogram strona klubowa mistrzów Polski.

W piątek biało-zieloni rozegrają sparing, jednak ich rywalem nie będzie awizowany wcześniej czeski Likop Trinec, a rodzimy pierwszoligowiec - Kamionka Mikołów. Tydzień później na pierwsze w tym roku spotkanie o stawkę, zawodnicy mistrza Polski wyjadą do Mielca, by z miejscowym KF Stal rozegrać mecz w ramach 1/16 halowego Pucharu Polski.

db