Tradycyjny już piąty set musiał rozstrzygnąć losy spotkania z udziałem BKS Aluprof. Siatkarki z Bielska-Białej w tie-breaku pokonały SK Bank Legionovia.

Początkowo nic nie zapowiadało problemów faworytek spotkania. Bielszczanki w pierwszych setach górowały nad miejscowym zespołem, mając wyraźną przewagę. Niezłe przyjęcie pozwalało sprawiedliwie dzielić piłki pomiędzy swoje koleżanki, które nie zawodziły w ataku, a także kilkakrotnie popisały się blokiem. Świetnie spoisywała sięMałgorzata Lis i Aleksandra Trojan oraz niezawodna Helena Horka.

Ku zaskoczeniu wszystkich zespół Leszka Rusa zamiast szybko zakończyć spotkanie, wyjął pomocną dłoń do rywalem i pozwolił doprowadzić do tie-breaku. W nim przyjezdne za sprawą czeskiej atakującej sięgnęły po zwycięstwo.

SK Bank Legionovia - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (16:25, 22:25, 25:18, 25:13, 14:16)

BKS: Horka, Lis, Trojan, Muhlsteinova, Strózik, Beier, Wojtowicz (libero) Wilk, Klein, Pelc, Piśla.